SportNapló

Életünk a sport!

Magyari Alda: Azt a tüzet érzem magunkban, mint a világbajnokságon

Magyari Alda az első két negyedben védett, utána Kiss Alexandra vette át a helyét. Fotó: LEN Media

A magyar női vízilabda-válogatott a több erdélyi magyarral felálló Románia elleni 22:0-s győzelemmel zárta a csoportkört.

Parkes Rebecca volt aki elkezdte a magyar gólgyártást, majd a sérülése után visszatérő Szilágyi Dorottya folytatta a sort. Vályi és Szilágyi kapufái után Gurisatti Gréta lőtte a következőt, majd Vályi Vanda is célzott az előzőnél egyel pontosabban. Az ötödik gólt a kiskövesdi Máté Zsuzsanna szerezte. A román válogatottnak többször az is nehézséget okozottt, hogy átjussanak a magyar térfélre. Faragó Kamilla labdaszerzése is a román kapu előtt történt, az akciót is ő zárta le, majd a következő gól is az övé volt. Gurisatti pontos lövése zárta a negyedet, 7:0.

A szünetben Szilágyi kivételével sort cserélt Bíró Attila. Meglepetésre a Garda pihenése miatt csapatkapitánnyá váló Leimeter kihagyott kezdésnek egy ötméterest, de Szilágyi újabb góljával nőtt a különbség. Ez után Horváth Brigitta és Leimeter Dóra következett. A 14. percben megszületett az első Magyari Alda védés is. Előtte kaput sem találtak a románok. Parkes gólja után 11:0-val ért véget a második nyolc perc.

A harmadik negyed elején a románok talán legjobb momentumukat jegyezték a meccsen, elhozták a labdát Vályi Vanda elől. Gólt persze mi lőttünk, Máté pimaszul megvárta míg elsüllyed a román kapus és átpöckölte fölötte a labdát. Mahieu Geraldine is belőtte a maga gólját, majd Gurisatti talált be kettős emberelőnyből és egy megúszás után is. Ez után Szilágyi belőtte a tizenhetediket, 17:0-nál jöhetett az utolsó nyolc perc.

Faragó gólja nyitotta az utolsó negyedet, hozzá csatlakozott Leimeter, Parkes és kétszert Horváth is. A végeredmény 22:0 lett. Magyarország legközelebb a negyeddöntőben Spanyolország ellen játszik majd.

A mérkőzés után Magyari Aldát kérdeztük:

Nem szokott jót jelenteni, ha egy kapusnak a 14. percben van meg az első védése. Ma ez azért nem így volt.

Ma nagyon figyeltem arra, hogy végig koncentráljak. A német meccsen volt, hogy az első negyedben kaptam egy gólt, ami nagyon dühített. Megbeszéltük, hogy nem lesz gól, de nem jött össze. Ma úgy voltam vele, hogy ez egy sokkal gyengébb ellenfél, úgyhogy mindegy mikor jön a labda, nekem védenem kell, még akkor is ha ez nyilván nem olyan nagy értékű. Ma az irányításon volt a hangsúly és azon, hogy ne fáradjak el abban, ahogyan kommunikálok a lányokkal.

Öt napja a spanyolok elleni meccsre készültök. Hogy álltok?

Igen, már a hollandok elleni meccs óta rájuk készülünk. Az óta minden meccsen azon volt a hangsúly, hogy csapatot építsünk és meglegyen az a csapategység ami jellemző volt ránk. Ez az Eb elején ez nem ment így, de mindegy, nem akarok kifogásokat mondani. Úgy érzem kezdünk összeforrni, be vannak hegedve a kis lyukak. Tudtunk kétkapuzni az olaszokkal és úgy gondolom, hogy ott már az a magyar válogatott volt, aki akár a világbajnokságon. Persze teljesen más a csapat, de azt a tüzet éreztem magunkban. Ha ezt tovább tudjuk vinni hétfőre és az első másodperctől az utolsóig egymás kezét fogva összeállunk, akkor van keresnivalónk.

Bíró Attila azt mondta, alig várja, hogy játszatok, már akár holnap is jöhetne a spanyolok elleni mérkőzés. Ennyire várod te is?

Igen, én most nagyon nagy tüzet érzek a csapatban. Azt gondolom végre sikerült felébrednünk, hogy ez nem olyan egyszerű és minden csapat sokkal erősebb mint a vb-n vagy előtte volt. Én azt mondanám, hogy most délután játszuk le. Legyen már valami, mert hiányosságot érzek a csapat és az én szememben is. Szeretném ha megmutatnánk, hogy kik vagyunk. Jöjjön az a meccs, ahol mi vagyunk ott. Ha azt mondanák, hogy délután játszhatunk a spanyolokkal, száz százalélkosan igent mondanék.

Vízilabda Európa-bajnokság, A-csoport, 5. forduló:

Magyarország–Románia 22:0 (7:0, 4:0, 6:0, 5:0)
Split, v.: Wengenroth (svájci), Kuníková (szlovák)

Magyarország: Magyari Alda, Kiss Alexandra (kapusok) – Szilágyi Dorottya 3, Vályi Vanda 1, Gurisatti Gréta 5, Horváth Brigitta 3, Parkes Rebecca 3, Máté Zsuzsanna 2, Farkas Tamara, Leimeter Dóra 2, Mahieu Geraldine 1, Faragó Kamilla 2, Peresztegi-Nagy Kinga.