SportNapló

Életünk a sport!

Szoros vereséggel zártak Rotterdamban a magyar lányok

A harmadik meccsen nem sikerült kiötleni a győztes taktikát. Fotó: LEN Media (korábbi felvétel)

A magyar női vízilabda-válogatott a rotterdami Világkupa-selejtező első körének harmadik, utolsó mérkőzésén Hollandiával játszott, akik kihasználva a hazai pálya előnyét 12:11-re győzték le Leimeter Dóráékat.

Bíró Attila az előző naphoz képest kettőt változtatott a meccskereten, Vályi Vanda és Pőcze Panna kapott pihenőt, Garda Krisztina és Baksa Vanda került vissza a csapatba.

A meccs első gálját Szilágyi Dorottya bejátszása után centerből Parkes Rebecca szerezte. A hollandok szépen megjáratták a labdát a következő támadásnál és Simone van der Kraats lövésével egyenlítettek is. Ez után jött az első magyar emberelőny, amelyet nem sikerült kihasználni és a következő támadás is kimaradt. A hollandok kapuját a Dunaújvárosban védő Laura Aarts őrizte. Jól védekeztek a csapatok, Magyari Alda is tudott védeni és a blokkok is segítették. Gurisatti Gréta emberelőnyből szerzett gólt. A negyed vége előtt nem sokkal van der Kraats belőtte emberelőnyből a második gólját, 2:2.

Lieke Rogge emberfórból szerzett találatával először vezetett Hollandia a második játékrész elején. A következő ilyen hazai lehetőséget sikerült kivédekezni, majd Garda Krisztina átlövésével egyenlítettek a magyarok. Parkes szabálytalansága után büntetőhöz jutott a holland válogatott, de Magyari védte van der Kraats ötösét. Keszthelyi-Nagy Rita pazar lövése után fordult a kocka, 3:4. Gurisatti emelése nem jött be a másik oldalon, majd gyorsan lefordultak a hollandok és L. Rogge révén egyenlítettek. Vivian Seveniché volt a következő találat, és Maxine Schaap is lőtt egy szép gólt, 6:4-nél jött a nagyszünet.

Az ötödik magyar emberelőnyből született az ötödik magyar gól (a második fórból) Gurisatti révén, majd Baksa Vanda úszott meg, de csak a kapufát találta el. Kicsivel később Keszthelyi kapufás találatával sikerült egyenlíteni, 6:6. A hollandok is megszerezték első góljukat a negyedben, Sevenich neve került be újra a jegyzőkönyvbe. Mahieu Geraldine birkózott nagyot centerben, de a labdát is elérte és a kapuba emelte, 7:7. Ismét gyorsan jött a válasz, Lola Moolhuijzen találta meg az utat a hosszú felsőbe. Nem lassult a tempó, Faragó Kamilla maradt egyedül emberelőnyben, lőtt és újra egyenlő volt az állás. Magyari védett nagyot, ami után Máté Zsuzsannával szemben fújtak be egy ötméterest, amit Moolhuijzen értékesített. Emberelőnyben Bíró Attila kért időt, de Leimeter Dóra kezéből kicsúszott a labda, így már a hazaiak támadhattak és az ő szövetségi kapitányuk is időt kért. Egy kapu előtti összecsapás után Magyari Aldát küldték ki a játékvezetők, pedig arckifejezése alapján ő is kapott egy pofont, nem volt már azonban idő, hogy lövésig jussanak a hollandok, 9:8-nál ért véget a harmadik negyed.

Vályi hiányában a negyedik ráúszást is a hollandok nyerték, Szilágyi és Keszthelyi kétszer-kétszer próbálkozott. Sikerült kivédekezni a Magyari kiállításából megmaradt hátrányt, később Gurisatti úszott meg, de végül a kapussal szembeni csatát egy kiállítással zárta, L. Rogge pedig góllal büntetett éppen akkor, mikor visszajöhetett a magyarok négyese. A másik oldalon is jött a kiállítás, Parkes pedig csökkentette is belőle a különbséget, 10:9. Magyari szép védése, egy támadással később pedig a felső léc tartotta életben a magyar válogatott győzelmi esélyeit. Négy perc volt hátra, amikor emberelőnyben Szilágyi egyenlített. Egy szépen kijátszott holland támadás végén a blokk elsüllyedt és Magyari sem tudott védeni L. Rogge lövésénél, újra a hazaiaknál volt az előny. Két perccel a vége előtt harmadszor is kiállítotátk Gurisattit, aki így kipontozódott. Az emberelőnyt pedig L. Rogge váltotta gólra, 12:10. A meccs vége előtt fél perccel egy megúszás és kiállítás után Parkes csökkentette egyre a különbséget, majd miuán lejárt a hazaiak támadóideje, Bíró Attila időt kért, de 2,9 másodperc alatt már nem sikerült az egyenlítés.

Hollandia 12:11-re győzött és megnyerte a Világkupa-selejtező A-csoportjának küzdelmeit, a magyar válogatott viszont másodikként is bejutott a Long Beach-i Szuperdöntőbe. A meccs emberének az öt gólig jutó Lieke Roggét választották.

„Túl sok hibát vétettünk, így nem érdemeltünk győzelmet. Számomra nem volt ez egy szép meccs, hiszen nevetséges hibáink voltak, amelyek 1-2-szer előfordulnak egy szezonban, nem pedig egy meccsen. Nem vagyok elégedett. Szerettünk volna nyerni, de ez is egy felkészülési mérkőzés volt a világbajnokságra, ahogy a jövő hét is az lesz. Athénban változni fog a csapat összetétele, hogy lehetőséget kapjanak a fiataljaink, és azok, akik az elmúlt időszakban kevesebbet játszottak” – nyilatkozta a World Aquatics kamerája előtt Bíró Attila szövetségi kapitány.

Női Világkupa 1. selejtező, A-csoport:

Hollandia–Magyarország 12:11 (2:2, 4:2, 3:4, 3:3)
Rotterdam, v.: McCall (amerikai), Segurana (spanyol)

Hollandia: Laura Aarts, van den Dobbelstein (kapusok) – Iris Wolves, Brigitte Sleeking, Sabrina van der Sloot, Maxine Schaap 1, Simone van der Kraats 2, Bente Rogge, Vivian Sevenich 2, Rozanne Voorvelt, Lieke Rogge 5, Lola Moolhuijzen 2, Nina ten Broek
Magyarország: Magyari Alda, Neszmély Boglárka (kapusok) – Szilágyi Dorottya 1, Hajdú Kata, Gurisatti Gréta 2, Mahieu Geraldine 1, Parkes Rebecca 3, Máté Zsuzsanna, Keszthelyi-Nagy Rita 2, Leimeter Dóra, Baksa Vanda, Faragó Kamilla 1, Garda Krisztina 1.

A csoport másik meccsén: Görögország–Ausztrália 10:7 (3:4, 1:0, 4:2, 2:1)