SportNapló

Életünk a sport!

Egy negyedet nyertek Amerika ellen a magyar lányok

Magyari Alda 50 százalékos teljesítménnyel zárta a meccset. Fotó: twitter.com/WorldAquatics

A magyar női vízilabda-válogatott a Világkupa-selejtező második körében már a Szuperdöntő biztos résztvevőjeként a minél kedvezőbb rangsorolásért játszik Athénban. Az első meccs 10:8-as vereséggel zárult az Egyesült Államok ellen.

A sikeres rotterdami vk-selejtező után Bíró Attila három helyen változtatott a magyar kereten. A csapatkapitány Keszthelyi-Nagy Rita mellett Baksa Vanda és Pőcze Panna került ki az utazók közül, Rybanská Nataša, Dömsödi Dalma és Tiba Panna pedig elutazhatott Görögországba. A meccskeretbe Dömsödi, Faragó Kamilla és Szegedi Panni nem került be.

Az amerikaiak ellen Parkes Rebecca centergóljával indult a meccs, majd Madeline Musselman emberelőnyből egyenlített. Magyar részről Gurisatti használt ki először emberfórt, de Musselman és Jordan Raney is betalált egy-egy kiállítás után, az első nyolc percet követően 3:2 volt az állás.

A szünet után Julia Mikayla Bonaguidi lőtt akciógólt, amire körülbelül másfél perccel később Gurisatti büntetőből válaszolt. Bonaguidi gyorsan duplázott, Gurisattinak pedig nem volt szerencséje, a blokkolt lövését a gólvonal előtt elcsípték az amerikaiak. Magyari Alda védése után tudott megúszni a magyar csapat. Egy emberelőny lett is belőle, de nem született belőle gól. A mellett, hogy az amerikaiak kapujában Amanda Longan 5 védésnél járt, a kapufákkal sem volt szerencséjük Garda Krisztináéknak. Utóbbi Keszthelyi távollétében csapatkapitányként ugrott medencébe. 5:3-at mutatott az eredményjelző a félidőben.

A harmadik negyedben Maggie Steffens volt először eredményes egy szépen megjátszott emberelőnyös akció végén. Szép lóbák után egy távoli lövéssel az újonc Tiba Panna csökkentette a magyar hátrányt, majd Magyari védését követően Vályi Vanda lógott meg az emberétől, de mielőtt lőhetett volna elvették tőle a labdát. A következő amerikai akciónál egy kis szerencséjük is volt Magyariéknak, Vályi pedig most nagyobb előnnyel törhetett kapura és másodszorra nem adott esélyt az ellenfélnek, 6:5. Bíró Attila időkérése után emberelőnyből jöhetett volna az egyenlítés, de ekkor a kapufa még segített az Egyesült Államok csapatán, de miután kiegészültek, Leimeter Dóra egalizált. Mahieu Geraldine hiába szerzett vezetést, támadóhiba miatt nem adták meg a gólt, a túloldalon pedig Mary Emily Ausmus vízről pattintott lövése csapta be Magyarit, újra ott volt az előny. Máté Zsuzsanna szorongatott helyzetből lőtt, a nagy erejű próbálkozást csak sarokdobásra mentette Longan, majd Gurisatti lövésénél is védett a kapus és véget ért a negyed, 7:6.

Hiába a fizikálisan erős ellenfél, Vályi négyből négy ráúszást megnyert. Szűk két perc telt el az utolsó nyolcból, amikor Tara Prentice lőtt gólt. Egy perccel később Raney emberelőnyből növelte háromra a különbséget, eldőlni látszott a mérkőzés. Gurisatti harmadik góljával tehette volna izgalmassá a hajrát, de gyorsan jött a válasz, Ausmus volt a tizedik amerikai találat szerzője. A meccset Leimeter gólja zárta, az Egyedült Államok 10:8-ra nyert.

Női Világkupa 2. selejtező, felsőház:

Egyesült Államok–Magyarország 10:8 (3:2, 2:1, 2:3, 3:2)
Athén, v.: Margeta (szlován), Markopoulou (görög)

Egyesült Államok: Ashleigh Johnson, Amanda Longan (kapusok) – Madeline Musselman 2, Tara Prentice 1, Rachel Fattal, Julia Mikayla Bonaguidi 2, Maggie Steffens 1, Mary Emily Ausmus 2, Ava Christine Stryker, Denise Mammolito, Rachel Shae Gazzaniga, Allison Cohen, Jordan Raney 2.
Magyarország: Magyari Alda, Neszmély Boglárka (kapusok) – Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda 1, Gurisatti Gréta 3, Mahieu Geraldine, Parkes Rebecca 1, Máté Zsuzsanna, Tiba Panna 1, Leimeter Dóra 2, Rybanská Nataša, Hajdú Kata, Garda Krisztina.

A csoport másik meccsén: Hollandia–Olaszország 16:10 (4:2, 5:2, 4:3, 3:3)

Az alsóház eredményei: Spanyolország–Ausztrália 9:8 (3:1, 2:4, 3:2, 1:1); Görögország–Kína 13:11 (2:4, 2:3, 5:2, 4:2)