SportNapló

Életünk a sport!

Magabiztosan nyert és bejutott a Szuperdöntőbe a magyar válogatott

Szilágyi Dorottyát választották a meccs emberének. Fotó: LEN Media (korábbi felvétel)

A magyar női vízilabda-válogatott a Világkupa-selejtező A-csoportjának második mérkőzésén jó játékkal 17:11-re győzte le Ausztráliát, így már biztosan az első két hely valamelyikén végez és ott lesz a Long Beach-i Szuperdöntőben.

Bíró Attila három helyen változatott a görögök ellen győztes kereten, Leimeter Dóra, Faragó Kamilla és Hajdú Kata bekerült, Garda Krisztina, Baksa Vanda és Szegedi Panni kikerült.

A ráúszánál Vályi Vanda a megszokott módon elhozta a labdát, Sofie Pontre kiállítása után pedig csak kapufáig jutott Gurisatti Gréta. Az ausztrálok első támadása viszont góllal zárult, Zoe Arancini volt eredményes, 0:1. Másodjára Gurisatti is pontosan célzott, majd Parkes Rebecca és Szilágyi Dorottya is betalált, 3:1. Eközben a kapuban Magyari Alda mutatta be a védéseket. Bridget Leeson-Smith emberelőnyös góljára az újonc Hajdú Kata szintén fórból válaszolt, majd Mahieu Geraldine is egy létszámfölényes támadás végén talált be. Öt másodperccel a negyed vége előtt Szilágyi növelte 6:2-re Magyarország előnyét.

Abby Andrews révén újra Ausztrália lőtte a játékrész első gólját, míg magyar részről Parkes volt a következő gólszerző egy szépen kijátszott emberelőnyös akció végén. A következő támadásnál Faragó Kamillát már harmadszor állították ki, gyorsan véget ért számára a mérkőzés, Abby Andrews pedig ki is használta az emberfórt, 7:4. Pascalle Casey és Hajdú fél percen belül gólt lőttek, de még Amy Ridge is betalált a nagyszünet előtt, 8:6-nál fordultak a csapatok. Két ellentétes negyedet mutatott a magyar válogatott.

A harmadik játékrészt Szilágyi két emberelőnyös gólja nyitotta, amire Elle Armit válaszolt szintén létszámfölényben, 10:7. A görögök ellen hat gólig jutó Keszthelyi-Nagy Rita vállalta a magyar nemzeti csapat tizenegyedik gólját. A csapatkapitány emberfórban, nagy lóba után, egy pimasz ejtéssel talált be, két támadással később pedig akcióból bombázott a kapuba, 12:7. Tizenhét másodperccel az utolsó szünet előtt Vályi megmutatta, hogy nem csak a ráúszásnál gyors, lehagyta védőjét és belőtte a 13. magyar gólt.

Vályi negyedszer is megnyerte az úszópárbajt, de gólt Ausztrália lőtt. Armit ejtése Szilágyi blokkolni igyekvő kezéről perdült Magyari kapujába. A gólszerző tizenegy másodperccel később összehozott egy büntetőt és mivel ez volt a harmadik hibája, idő előtt fejezte be a meccset. Az ötöst Leimeter Dóra értékesítette. A következő gól Charlize Andrews nevéhez fűződött, majd Gurisatti lőtt a kapuba emberelőnyből, 15:9. Magyari Alda, aki végig irányította társait a kapuból ez után kiadta az utasítást: nem lőhetnek gólt. A következő akciót, és hiába kért időt az ausztrál szövetségi kapitányt, a Máté Zsuzsanna kiállítása utáni fórt is sikerült kivédekezni, majd egy blokkal zárult az ellenfél támadása. Újabb büntető következett, amelyet Hajdú lőtt szépen a kapuba, 16:9. Magyari kívánsága nem jött be, Zoe Arancini vette be a kapuját. Egy perccel később Gurisatti volt eredményes. Gyorsan jött az újabb gól, Mahieu kiállítása után Leeson-Smith talált a kapuba. A meccset Magyari Alda szép védése zárta, 17:11-re győzött a magyar válogatott.

A mérkőzés legjobbjának Szilágyi Dorottyát választották. “Sokkal jobban kezdtünk, mint tegnap. Nagyon gyorsnak éreztem a csapatot és a védekezésünk is jól működött. Nagyon örülök a továbbjutásnak, de az utolsó meccsünket is meg szeretnénk nyerni, mindent meg fogunk tenni holnap is” – kezdte mosolygósan az értékelést az Eger játékosa a World Aquatics kamerái előtt. Szilágyit arról is kérdezték, hogy az előző nap nem ment neki túl jól a játék, most mégis a legjobb tudott lenni. A játékos elmondta, hogy ez a szép a csapatsportban, hogy ha egy játékosnak rosszabb napja is van, akkor a társai kisegítik, ez történt kedden. “Ma az egész csapat jól játszott, jó úton vagyunk” – tette hozzá a négy góllal záró vízilabdázó.

A sikerrel a magyar csapat már biztosab bejutott a Long Beach-i Szuperdöntőbe, a hollandok ellen csütörtökön az A-csoport első helye lesz a tét.

Női Világkupa 1. selejtező, A-csoport:

Magyarország–Ausztrália 17:11 (6:2, 2:4, 5:1, 4:4)
Rotterdam, v.: Ferrari (olasz), Segurana (spanyol)

Magyarország: Magyari Alda, Neszmély Boglárka (kapusok) – Szilágyi Dorottya 4, Vályi Vanda 1, Gurisatti Gréta 3, Mahieu Geraldine 1, Parkes Rebecca 2, Máté Zsuzsanna, Keszthelyi-Nagy Rita 2, Leimeter Dóra 1, Pőcze Panna, Faragó Kamilla, Hajdú Kata 3.
Ausztrália: Gabriella Palm, Genevieve Longman (kapusok) – Pascalle Casey 1, Tenealle Fasala, Sienna Hearn, Bridget Leeson-Smith 2, Abby Andrews 2, Charlize Andrews 1, Amy Ridge 1, Zoe Arancini 2, Brooke McClean, Sofie Pontre, Elle Armit 2.

A csoport másik meccsén: Hollandia–Görögország 14:10 (3:0, 4:1, 5:4, 2:5)