SportNapló

Életünk a sport!

Keszthelyi ezüstérmes, a Dunaújváros negyedik a BL-ben

Nagy csata zajlott a Mataró-Dunaújváros mérkõzésen. Fotó: MTI/Derencsényi István

A Dunaújváros női vízilabdacsapata a spanyol Mataró és a nyolcszoros győztes olasz Orizzonte csapatától is vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája négyes döntőjében, így a negyedik helyen zárta a sorozatot. A Mataró, így Keszthelyi-Nagy Rita ezüstérmesként zárt.

Az elődöntőben a Dunaújváros nem tudta borítani a papírformát, 12:9-es vereséget szenvedett a Keszthelyi Ritát is a soraiban tudó spanyol Mataró együttesétől – számolt be az MTI. A magyar válogatott csapatkapitánya két gólt szerzett. A másik ágon az ötszörös győztes spanyol Sabadell jutott fináléba, így ez volt az a sorozat történetének első döntője, amelyet azonos nemzetbeli csapatok vívtak.

Női vízilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, elődöntők:

Assolim CN Mataró–Dunaújvárosi Főiskola VE 12:9 (3:1, 4:3, 3:2, 2:3)
Sabadell, v.: Dasjalopoulou (görög), Margeta (szlovén)

Dunaújváros: Maczkó Lilla, Laura Aarts (kapusok) – Jonkl Csenge, Sajben Nikolett, Dobi Dorina Lili 2, Horváth Brigitta 4, Mahieu Geraldine, Szabó Nikolett 1, Garda Krisztina 2, Kardos Dominika, Somogyvári Lili, Pál Réka, Sümegi Nóra Virág. 1-1

Ekipe Orizzonte–Astralpool Sabadell 12:13 (2:2, 4:4, 5:4, 1:3)

A bronzmeccsen lehengerlő játékkal kezdett az olasz csapat, szinte minden akciójából eljutott gólhelyzetig és különböző találatokat – ejtés, távoli lövés, emberelőnyös húzás – szerzett. Mihók Attila csapata Garda Krisztina révén csak egy ötméteressel tudott válaszolni és már az első szünetre négygólos hátrányba került. A folytatásban állandósult a két csapat közti különbség, majd a harmadik negyedben egy hatperces gólcsend után csak az Orizzonte talált be. A Dunaújváros az utolsó nyolc percet meg tudta nyerni, de így is 12:8-as vereséget szenvedett és a negyedik helyen zárta a sorozatot.

Női vízilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, bronzmeccs:

Dunaújvárosi Főiskola VE–Ekipe Orizzonte 12:8 (5:1, 4:4, 2:0, 1:3)
Sabadell, v.: Dervieux (francia), Daskalopoulou (görög)

Dunaújváros: Maczkó Lilla, Laura Aarts (kapusok) – Jonkl Csenge, Sajben Nikolett, Dobi Dorina Lili 2, Horváth Brigitta 1, Mahieu Geraldine 1, Szabó Nikolett, Garda Krisztina 4, Kardos Dominika, Somogyvári Lili, Pál Réka, Sümegi Nóra Virág.

A döntőben úgy tűnt, a házigazda Sabadell magabiztosan eldönti a sorozat fináléját, ugyanis a harmadik negyed közepén már négy góllal vezetett. Innentől kezdve azonban felzárkózott a Mataró és az utolsó másodpercekben labdája volt az egyenlítéshez, de végül ezzel nem tudott élni – írta összefoglalójában az MTI. Keszthelyi Rita két góllal járult hozzá az ezüst megszerzéséhez. A Sabadell története során hatodszor hódította el a legrangosabb európai trófeát.

Női vízilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, döntő:

Assolim CN Mataró–Astralpool Sabadell 8:9 (1:1, 1:4, 2:2, 4:2)
Sabadell, v.: Margeta (szlovén), Dutilh-Dumas (holland)

A Mataró gólszerzői: Simone van de Kraats 2, Keszthelyi-Nagy Rita 2, Clara Cambray Alvarez 2, Silvia Avegno 1, Anna Espar Llaquet 1
A Sabadell gólszerzői: Matilde Ortiz Reyes 1, Catharina Hendrica van der Sloot 1, Margaret Ann Steffens 1, Elena Ruiz Barril 1, Maica Garcia Godoy 1, Judith Forca Ariza 3, Nona Perez Vivas 1.