SportNapló

Életünk a sport!

Szilágyi Dorottya: Mindenki hozzáállása jó volt; Örülök, hogy tízzel nyertünk

Szilágyi sérülése már a múlté, két gólt, egy asszisztot és egy labdaszerzést jegyzett a franciák ellen. Fotó: LEN Media

A magyar női vízilabda válogatott az ötödik-nyolcadik helyért vívandó helyosztó első meccsén 9:19-re győzte le Franciaországot a spliti Európa-bajnokságon. Gurisattiék így pénteken megszerezhetik az ötödik helyet.

Az első gólt a 3. percben Parkes Rebecca szerezte meg a center pozíciójából, majd Máté Zsuzsanna előbb labdát csent majd gólt is lőtt, 0:2. Beindult a henger, egy perc sem telt el az első gól után és Gurisatti Gréta is betalált. Szilágyi Dorottya büntetőből folytatta, a franciák pedig időt kértek. Ez után lőttek egy gólt büntetőből, majd Farkas Tamara köszönt be. Dhalluin csökkentette ismét a különbséget, majd Garda Krisztina lőtte be az újabb magyar ötméterest. 2:6 volt az állás nyolc perc után.

Újra Parkes nyitotta meg a góllövést, Garda, Kretzmann-Bahia, Vernoux, Szilágyi, Fitaire, Guillet és Garda iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. Ez nem a magyar csapat negyede volt, sok volt a hiba védekezésben és sok volt a rontott lövés is, így nem nőtt a különbség.

A nagyszünetben Kiss Alexandra váltotta Magyari Aldát a kapuban, aki mindössze kettőt védett a nyolc kísérletből. Sajnos társa sem indított jól, egy szerencsétlen gólt kapott, amit VAR-vizsgálat után adtak meg Franciaországnak. Gurisatti sok rontott lövés után újra betalált, 2/6-nál járt ekkor a Ferencvárosba igazoló játékos. Garda újra büntetőből, Guillet akcióból, Farkas centerből lőtt gólt. Garda az ötödiket is belőtte, igaz szerencse is kellett hozzá, a kapufáról a kapusra és onnan a hálóba pattant a lövése. Leimeter Dóra lőtte a 15. magyar gólt, Máté tette hozzá a következőt egy pimasz ejtéssel, 8:16-nál jött az utolsó szünet.

Vályi Vanda negyedszer is elhozta a labdát, de az újabb gólra még várni kellett. Dömsödi Dalma paskolta a gólvonalon túlra a labdát egy emberelőnyös akció végén, Leimeter pedig ötméteresből lőtt gót, így először volt tíz a különbség. Vernoux emberelőnyös találata után Gardáé volt a következő, ami egyben az utolsó gól is volt a mérkőzésen. Magyarország 9:19-re legyőzte Franciaországot így várhatja a pénteki 5. helyről döntő mérkőzést.

„Jól indítottuk a mérkőzést, ennek az lehetettt az oka, hogy egy olyan védekezést választott a stáb, amivel sikerült meglepni őket. Az időkérésük után nagyon összekapták magukat és szerintem minden idők legagresszívabb francia válogatottja ellen játszottunk. Nem volt egyszerű ez a meccs semmilyen szinten. De hoztuk a kötelezőt, mindenki hozzáállása jó volt. Örülök, hogy tízzel nyertünk. A következő is mondhatni egy kötelező mérkőzés lesz. Nem mindegy, hogy a védekezést mennyire tudjuk összeállítani. Most is talán a második negyedben lefele indult ebben a hullám, utána sikerült kicsit összeszedni. Inkább egy kiegyensúlyozott mérkőzést várunk el magunktól” – kezdte az értékelést a mix zónában Szilágyi Dorottya, akit megkérdeztünk, hogy mind fizikailag, mind mentálisan hogy érzi magát. „A sérülésem már nem gondolom, hogy bármilyen téren befolyásolhat a mérkőzéseken. Már egyáltalán nem fáj, nem is érzem. Nem is ilyenekkel foglalkozunk a meccsek alatt. Nehéz helyzetben vagyunk, ezt magunknak köszönhetjük. Mindenki összeszedte magát, legalábbis próbálja. A csapat, a stáb hozzáállása nagyon jó, úgyhogy megpróbáljuk kihozni a legtöbbet az utolsó mérkőzésből is” – zárta a két gólig jutó játékos

Vízilabda Európa-bajnokság, az 5-8. helyért:

Franciaország–Magyarország 9:19 (2:6, 4:4, 2:6, 1:3)
Split, v.: Daskalopoulou (görög), Ivanovski (montenegrói)

Magyarország: Magyari Alda, Kiss Alexandra (kapusok) – Szilágyi Dorottya 2, Vályi Vanda, Gurisatti Gréta 2, Horváth Brigitta, Parkes Rebecca 2, Máté Zsuzsanna 2, Farkas Tamara 2, Leimeter Dóra 2, Mahieu Geraldine, Dömsödi Dalma 1, Garda Krisztina 6.