SportNapló

Életünk a sport!

Kínos vereség Dunaszerdahelyen

Fotó: facebook.com/fcdac

A Fortuna Liga 14. fordulójában hazai pályán szeretett volna visszavágni a DAC az augusztusban Szeredtől elszenvedett 1-0-ás vereségért.

A találkozó szomorúan kezdődött, a csapatok az autóbalesetben elhunyt 18 éves futballistára, Nagy Adriánra és Marczell Zoltánra, Kisudvarnok nemrég elhunyt polgármesterére emlékeztek. A szerdahelyi kemény mag egy „Nyugodj békében, Nagy Adrián” feliratú molinóval búcsúzott a somorjai kölcsönjátékát töltő futballistától.

A találkozó elején a labda többet volt a hazaiaknál és akadtak is lehetőségeik, de a vendégek kontráiban is rendre benne volt a gólveszély. A 32. percben Davis gurított le egy szabadrúgást Schäfernek, a blokkolt lövése Andzouanához került, aki a védők mögé löbbölte a labdát, ott pedig Krstovič érkezett és a kapuba emelte azt, 1-0.

A szünet előtt Radić lövése nem tűnt túl jónak, de a labda kipattant Jedličkáról, amire a védőket megelőzve Morong érkezett és egyenlített, 1-1. Sajnos az öreg igazság, miszerint “az öltözőbe lőtt gól kettőt ér” szombaton is beigazolódott.

A szünet után úgy tűnt leginkább a koncentráció hiányzik a hazaiaknál és egy pillanatnyi kihagyás elég is volt Morongnak az újabb gólhoz. A vendégek a bal oldalukon léptek meg, a beadásnál ismét megelőzött mindenkit a szeredi játékos, 1-2. Morong harmadik gólját lőtte az idényban a DAC-nak, augusztusban ugyanis az ő góljával nyertek a piros-fehérek.

A szerdahelyiek ugyan próbálkoztak, de nem volt meg a kellő átütőerő a játékukban. Legközelebb Balić járt a gólhoz, de Yakubu szépen védte a lövését. A hajrában a kapus kirúgása után Muhamedbegovićot támadták meg ketten a hazai tizenhatos szélén és el is vették tőle a labdát. A segíteni igyekvő Kružliakot is átverte Karrica azzal, hogy a rövidre rúgta a labdát, ami a kapufa mellett pont befért a kapuba 1:3.

A lefújás után a szurkolók határozottan kifejezték, hogy változást szeretnének látni a kispadon, de a játékosok is megkapták a magukét. Három győzelem után most két vereségnél jár a DAC, amely a kéthetes válogatott szünet után november 20-án a Szenicét fogadja a MOL Arénában.

Fortuna Liga, 14. forduló:

FC DAC 1904-ŠKF Sereď 1:3 (1:1)
MOL Aréna, 3 175 néző, v.: Dohál (Hrmo, Štofik)
Gólszerzők: Krstović (32.) ill. Morong (44., 55.), Karrica (90.)
Sárga lap: Gago (30.), Kadlec (45+2.)

DAC: Jedlička – Ciganiks, Kružliak, Muhamedbegović, Davis – Andzouana (Veselovský 69.), Dimun (Balić 59.), Schäfer, Lamkel Zé – Nicolaescu (Hahn 59.), Krstović (Verlinden 77.)
Szered: Yakubu – Kadlec (Karrica 79.), Roberto Dias, Hurtado, Jureškin – Ljubičič (Potoma 46.), Dani Iglesias – Morong (Popovič 75.), Haša (Gatarič 75.), Kříž (Yann Yao 31.) – Radič

A DAC jelenleg 21 ponttal az ötödik helyen áll a tabellán, amely ide kattintva tekinthető meg.