SportNapló

Életünk a sport!

Felvidéki gól az AC Milan kapujában

Mocsi Attila gólöröme. Fotó: facebook.com/ztefc.hu

A Zalaegerszeg labdarúgócsapata házigazdaként 3:2-re legyőzte az olasz bajnoki címvédő AC Milant a szombati felkészülési mérkőzésen.

A magyar klub hagyományos nyári eseménye, a Zete Fieszta keretein belül pályára lépett az egerszegiek női, valamint NB III-as csapata, majd köszöntötték a 2002-ben bajnok ZTE FC játékosait és stábtagjait, akik tiszteletkört tettek az arénában – kezdi beszámolóját az MTI.

A két klub megállapodása értelmében az olasz bajnoki címet 11 év után visszahódító, hétszeres BEK/BL-győztes AC Milan igyekezett a lehető legjobb csapatával kiállni, csak Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer és Divock Origi nem szerepelt a keretben.

A csapatokat telt házat jelentő 11 400 néző fogadta, akik már másfél perc után hazai gólt láthattak, ugyanis Tajti Mátyás szöglete után Meshack bombázott az olaszok hálójába, 1:0. Hamarosan Gergényi Bence távolról a kapufát találta el, Májer Milán lövését pedig vetődve védte Tatarusanu. A folytatásban az AC Milan átvette a kezdeményezést, azonban a 24. percben Gergényi nagy bedobása után a lakszakállasi Mocsi Attila fejjel növelte a hazaiak előnyét, 2:0.

Az ivószünet után Tajti Mátyás zavartalanul bombázhatott távolról a kapuba, 3:0. A túloldalon pedig Olivier Giroud büntetőből szépített, 3:1. Később Giroud kísérletét Demjén Patrik nagy bravúrral védte, így csapata egy félidő után 3:1-re vezetett.

A meccs kétharmadánál Ante Rebic lövése után védett nagyot Demjén, majd a milánóiak egyszerre tíz cserét hajtottak végre, vagyis egy kivételével az összes kezdőjük elhagyta a pályát. A frissen beállt kapus, Mike Maignan előbb centiméterek híján öngólt szerzett, majd nagy bravúrral hárította Tajti lövését. Közben a túloldalon Kálnoki-Kis Dávid mentett a gólvonalról. A 86. percben Rade Krunic az öt és feles vonaláról lőtt a hálóba, 3:2. A végén Davide Calabria hagyott ki nagy helyzetet.

Az olaszok tompaságát kihasználva tudtak háromgólos különbséget kialakítani a zalaiak, akik azonban a meccs végére elfáradtak, egy találatot viszont meg tudtak őrizni előnyükből a gálameccsen.

Felkészülési mérkőzés:

Zalaegerszeg-AC Milan 3:2 (3:1)
ZTE Aréna, 11 114 néző, v.: Andó-Szabó
Gólszerzők: Meshack (2.), Mocsi (24.), Tajti (27.), illetve Giroud (30., tizenegyesből), Krunic (86.)

ZTE: Demjén – Gergényi (Mim 87.), Mocsi, Kálnoki-Kis, Bedi – Meshack (Diego S. 65.), Tajti, Sankovic, Májer (Huszti 65.) – Szalay (Kovács B. 46.), Németh D. (Ikoba 46.)
Milan: Tatarusanu (Maginan 62.) – Florenzi (Calabria 62.), Gabbia, Kalulu (Krunic 62.), Ballo-Touré (Tomori 62.) – Brescianini (Bennacer 62.), Tonali (Adli 62.)– Rebic (Leao 62.), Diaz (Maldini 62.), Messias (Saelemaekers 62.) – Giroud (Hernandez 62.)

“Ezért dolgoztunk öt hete. Tudtuk, hogy ilyen meccsünk lesz. Tudtuk, hogy ezzel fogunk felkészülni a bajnokságra. Azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. Lebecsültek minket. Az első félidőben megmutattuk, hogy mit szeretnénk játszani. Bebizonyosodott, hogy a Milan ellen is működik, úgyhogy nem gondolom, hogy az NB I-ben ne működne majd. A célunk, hogy ezt ne csak egy félidőig bírjuk, hanem 90-95 percig” – kezdte nyilatkozatát az NSO TV-nek Mocsi Attila, aki szerint egy hét múlva már nem azt fogják fejtegetni az emberek, hogy lebecsülte-e őket az olasz bajnok, csak azt, hogy a Zalaegerszeg nyert 3:2-re.

“Bízom benne, hogy nekem még sokszor megadatik majd, hogy jó csapatok ellen játszhatok. Amióta Ricardo megérkezett minden edzésre úgy kell kimennünk, hogy mindent bele kell adni. Ezt sulykolja belénk, hogy el kell hinnünk, hogy jó játékosok vagyunk és fel tudjuk velük is venni a versenyt. Azt gondolom, hogy ha ez több évig így fog menni, akkor nagyon sikeres játékosok lehetünk” – nyilatkozta a felvidéki védő, akinek célja, hogy a jó védekezés mellett a bajnokikon is be tudjon majd találni.