Életünk a sport!

Egy vereséggel, majd egy kiütéssel folytatták a magyar lányok a Világligát

A magyar válogatott a spanyolok elleni meccs előtt. Fotó: twitter.com/arsenioWP

Csütörtökön Spanyolországgal, pénteken Új-Zélanddal játszott a magyar női vízilabda válogatott a Világliga Szuperdöntőjének B csoportjában.

A spanyolok ellen Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra volt a kimaradó, míg Új-Zéland ellen Szilágyi Dorottya és Garda Krisztina maradt ki a meccskeretből.

Spanyolország ellen újra lehetőséget kapott a 16 éves Hajdú Kata, de Baksa Vanda és Pőcze Panna is bizalmat kapott a kapitánytól. A megfiatalított csapat csak a meccs egyes szakaszaiban tudta felvenni a ritmust a friss Európa-bajnokkal. A spanyolok a második negyedben 6:2-re nyertek és ezzel el is döntötték a mérkőzést, végül csak úgy, mint a spliti Eb-negyeddöntőben, 15:11-re győztek.

A már említett Hajdú két gólig jutott, csak úgy, mint a felvidéki Máté Zsuzsanna, míg Neszmély Boglárka ekkor debütált a válogatott kapujában.

Női Világliga Szuperdöntő, B-csoport, 2. forduló:

Spanyolország–Magyarország 15:11 (3:2, 6:2, 4:3, 2:4)
Tenerife, v.: Stefan Seidl (német), Danielle Dabbaghian (amerikai)

Magyarország: Magyari Alda, Neszmély Boglárka (kapusok) – Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Pőcze Panna 1, Mahieu Geraldine, Parkes Rebecca 1, Máté Zsuzsanna 2, Keszthelyi-Nagy Rita 1, Baksa Vanda, Hajdú Kata 2, Faragó Kamilla 3, Garda Krisztina 1.

Új-Zéland ellen a papírformának megfelelően jól kezdett Magyarország, Faragó Kamilla két gólja nyitotta a mérkőzést, majd Vályi Vanda, Máté Zsuzsanna és Gurisatti Gréta is betalált. A másik oldalon Millie Quin két emberelőnyt használt ki, így 2:5-nél ért véget az első nyolc perc. Az emberhátrányos védekezése nem volt túl jó a magyar válogatottnak, így Új Zéland is sok gólt lőtt a második negyedben, de 5:8-ra ezt is Keszthelyi-Nagy Ritáék nyerték, 7:13 volt az állás a nagyszünetben.

A harmadik negyedben újra ötöt lőttek Gurisattiék, míg az új-zélandi csapat csak egyszer köszönt be, a záró játékrészben pedig még tovább nyílt az olló. Máté lőtte a magyar válogatott 19., 20. és 22. gólját is, így már négynél járt a kiskövesdi bekk. Végül rajta kívül Faragó és Hajdú is eljutott négyig, Gurisatti pedig hatot lőtt. A magyar válogatott 9:25-re győzött.

Magyarország így ott lesz a legjobb négy között. Az elődöntőket szombaton 13 óratól és 14.40-től rendezik. A magyar csapat ellenfele egyelőre nem ismert.

Női Világliga Szuperdöntő, B csoport, 3. forduló:

Új-Zéland–Magyarország 9:25 (2:5, 5:8, 1:5, 1:7)
Tenerife, v.: Marta Cabanas (spanyol), Peter De Jong (holland)

Magyarország: Magyari Alda, Neszmély Boglárka (kapusok) – Pőcse Panna 1, Vályi Vanda 2, Gurisatti Gréta 6, Mahieu Geraldine, Parkes Rebecca 2, Máté Zsuzsanna 4, Keszthelyi-Nagy Rita 1, Leimeter Dóra 1, Hajdú Kata 4, Faragó Kamilla 4, Baksa Vanda.