SportNapló

Életünk a sport!

Csipes Tamara és Szilágyi Áron 2021-ben a legjobbak – Előbbi elvitte a show-t

Csipes Tamara és Szilágyi Áron. Fotó: Facebook/Nemzeti Sport

Január 6-án este, Budapesten a Nemzeti Színházban tartották meg 64. alkalommal az M4 Sport-Az Év sportolója gálát. A Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) 366 tagja szavazott az egyes kategóriák díjazottjaira.

Az eseményen először adtak át ünnepi keretek között az Év E-sportolója díjat, melyet Blazsán Patrik kapott meg. Szintén díjazták az esztendő szabadidős sporteseményét, melyet a debreceni Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa nyert el.

Blazsán Patrik (b) átveszi az Év E-sportolója díjat Farkas Bertalan űrhajóstól (k) és Gyulay Zsolttól, olimpiai és világbajnok kajakozótól a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatójától. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az év fogyatékos csapata a női kerekesszékes tőrcsapat lett, melynek tagjai, Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna, Madarászné dr. Mező Boglárka és Hajmási Éva paralimpiai bronzérmet nyertek Tokióban.

Hajmási Éva, Dani Gyöngyi és Krajnyák Zsuzsanna. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az ünnepi keretek között megrendezett gálán viszont talán csak ez után kezdődött igazán a show. Az egyéni sportágak csapatai közt az olimpiai bajnok női kajak négyes lett a győztes. A pódiumra érkezett Bodonyi Dóra, Kárász Anna, Kozák Danuta és Csipes Tamara. A pálházi Zema Porcelán és Ékszerház által készített 21 karátos arannyal bevont trófea átvétele után Csipes Tamara lépett a mikrofonhoz. A kétszeres olimpiai, kilencszeres világ- és kilencszeres Európa-bajnok magyar kajakozó feloldotta az addigi komoly hangulatot. Érdemes meghallgatni mondatait:

Kozák Danuta, Kárász Anna, Csipes Tamara és Bodonyi Dóra. Fotó: Nemzeti Sport/Fotó: Tumbász Hédi

A pálházi Zema Porcelán és Ékszerház által készített 21 karátos arannyal bevont trófea átvétele után Csipes Tamara lépett a mikrofonhoz. A kétszeres olimpiai, kilencszeres világ- és kilencszeres Európa-bajnok magyar kajakozó feloldotta az addigi komoly hangulatot. Érdemes meghallgatni mondatait:

Az Év Női Sportlója cím kihirdetése előtt már számíthattunk rá, hogy ismét emlékezetes pillanatok következnek, hiszen Csipes Tamara a magyar olimpiai csapat legeredményesebbjeként zárt az idei ötkarikás játékokon, így jó esély mutatkozott rá, hogy megelőzi Vas Kata Blankát és Kozák Danutát is.

Így is lett, újra a pódiumra lépett Csipes Tamara. Tihany Viktor, az este műsorvezetője azonnal jelezte, hogy izgatottan várják a beszédet. Csipes most kicsit komolyabbra vette a figurát. “Tudom, hogy szeretnek hallgatni – kezdte 2021 legjobb női sportolója – Köszönöm szépen. Tíz évvel ezelőtt nyertem meg ugyan ezt a díjat. Azóta jó sok víz lefolyt a Dunán és nagyon sokat változtam én is. Nem szeretnék ilyen nagyon csilivili beszédet mondani, mert megtiszteltetés ez a díj, de valahol nem tudom magaménak érezni, mert nem szeretem, hogy ha különbséget teszünk egymás között, aranyérem és aranyérem között vagy eredmény és eredmény között, teljesítmény és teljesítmény között. Illetve ezt mégiscsak a sportújságírók szavazzák meg, ami nekem egy picit olyan, mintha lenne egy népszerűségi verseny is köztünk. Nem mondom, hogy nem esik jól. De igazából ennek az lenne a lényege, hogy szimbiózisban legyünk. Az újságírók a sportolókkal vagy minden más területén az életnek, hiszen nem létezünk egymás nélkül. A nézők nélkül nem létezik a sport és a sportújságírók meg nem léteznek az eredmények nélkül. Szeretném, hogy, ha már engem megválasztottak, hogy kicsit legyen humánusabb ez az egész a jövőre nézve. Egy picit lássuk az embert is e mögött, mert mostanában azért sok csalódást nem úgy tudtunk végignézni ahogy azt méltóképpen kellett volna. Ne csak a bombasztikus sikereknek örüljünk és ti vagytok, önök a közvetítők a nézők felé. Nekem jól esik, hogy ha azt a visszajelzést kapom, hogy örülnek a sikereimnek és ez eljut a nézőkhöz, de mindig legyünk humánusak és lássuk az embert az eredmények mögött.”

Csipes Tamara még az érkezéskor a vörös szőnyegen. Fotó: Facebook/Budapesti Honvéd Sportegyesület

Az év fogyatékos női sportolója Pap Bianka lett, aki halmozta az érmeket és helyezéseket Tokióban. Íme az eredményei: paralimpiai bajnok 100m hátúszás, paralimpiai ezüstérem 400m gyorsúszás, paralimpiai ezüstérem 200m vegyesúszás, paralimpiai 4. hely 100m gyorsúszás, paralimpiai 7. hely 100m mellúszás, paralimpiai 5.hely 4x100m gyorsváltó.

Pap Bianka úszó, az Év Fogyatékos Nõi Sportolója. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az MSÚSZ-életműdíját a legidősebb válogatott labdarúgó, a 94 éves Raduly József kapta meg két nappal a gála előtt.

Az év edzője az a Decsi András lett, aki Szilágyi Áron és a férfi kardválogatott edzője is egyben.

Decsi András vívóedzõ (b) átveszi az Év Edzője díjat Berki Krisztián olimpiai bajnok tornásztól és Csisztu Zsuzsától, a Magyar Sportújságírók Szövetségének alelnökétõl. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az év fogyatékos férfi sportolója trófeáját Kiss Péter Pál vehette át, aki nem csak a paralimpiáról, de 2021-ben minden világversenyről bajnokként térhetett haza.

Az év fogyatékos sportolója: Kiss Péter Pál. Fotó: Facebook/Budapesti Honvéd Sportegyesület

Az év sportpillanatának Fiola Attila a nyári labdarúgó Európa-bajnokságon a világbajnok franciák ellen lőtt gólját választották. A szűkített, hármas lista a szurkolók több mint tízezer szavazata alapján alakult ki, a győztest szakmai zsűri választotta ki. A díjat sajnos nem tudta Fiola átvenni, aki pozitív koronavírustesztje miatt karanténban van, így helyette Schäfer András, a válogatott és a DAC középpályása lépett színpadra. A futballista külön köszönetet mondott a kajakos hölgyeknek, hogy nem kell komoly beszédet mondani és természetesen mindenkinek megköszönte a szavazatokat és gratulált a győzteseknek.

Az év csapata díjat a(z egyik) legszerethetőbb magyar alakult, a női vízilabda-válogatott nyerte, akik a tokiói olimpián bronzérmet nyertek. Ez volt a női vízilabdázók első olimpiai érme és a hölgyeket, a csapatszelemmelet és a céltudatosságot elnézve nem az utolsó. A teljes csapat: Magyari Alda, Gangl Edina, Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Rybanská Nataša, Keszthelyi-Nagy Rita, Gyöngyössy Anikó, Garda Krisztina, Parkes Rebecca, Illés Anna, Gurisatti Gréta, Szűcs Gabriella, Leimeter Dóra.

A nõi vízilabda-válogatott, az Év csapata. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az Év Férfi Sportolója a Tokióban történelmet író, immár háromszoros olimpiai bajnok kardvívó, Szilágyi Áron lett. “Egy remek év volt 2021, számomra kifejezetten. Úgy látom az ünneplés mértékéből, hogy a magyar sportnak is. Hasonlóan szép vagy még nagyszerűbb sikereket kívánok 2022-re is” – mondta a díj átvétele után Szilágyi.

Szilágyi Áron kardvívó, miután átvette az Év Férfi Sportolója díjat Pézsa Tibor világ- és olimpiai bajnok kardvívótól. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar sport sikereit újra sikerült méltóképpen ünnepelni, és ahogy az lenni szokott idén sem maradtunk szórakoztató és kellően komoly köszönőbeszédek nélkül.

Csoportkép az M4 Sport – Év sportolója gálán a Nemzeti Színházban 2022. január 6-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük