SportNapló

Életünk a sport!

Angyal Dániel: Rá tudtuk erőltetni a szerbekre a játékunkat

A magyar válogatott remekelt a szerdai meccsen. Fotó: LEN Media

A magyar férfi vízilabda-válogatott a spliti Európa-bajnokságon másodszor Szerbia ellen ugrott medencébe és meglepetésre könnyen, 7:16-ra legyőzte ellenfelét.

Az első negyed elején Manhercz Krisztián hozta el a labdát, így a magyarok vezethették az első akciót, de egyik oldalon sem hozott gólt az első három-három támadás. A negyedik nálunk viszont már bejött. Az a Konarik Ákos lőtte a gólt, aki az első meccsen még nem játszott a szlovének ellen. A válasz sem váratott sokat magára, Strahinja Rasovics egy emberelőny után volt eredményes. Molnár Erik lőtte a következőt, de bünetőből újra egyenlítettek a szerbek, Rasovics duplázott. Vogel Somának a kapufa is segített, így nem vette át a vezetést Szerbia, sőt, Burián védőjéről leválva újra Magyarországot juttatta előnyhöz. Vogelnek másodszor is segített a kapufa. Burián újabb lövése úgy tűnt átcsúszik Risticsevics hasán, de nem ítéltek gólt, majd videón is megnézték az esetet, de helybenhagyták az első döntést, 2:3-nál ért véget a játékrész.

A második nyolc perc elején Konarik volt a gyorsabb és a harcosabb a ráúszásnál. Az első magyar emberelőnyős gólt Manhercz Krisztián lőtte. Nem sokkal később Zalánki és Manhercz maradt elöl egy védővel miután a szerbek elpasszolták a labdát. Előbbi remekül szolgálta ki társát, így utóbbi gyorsan duplázott, 2:5. Ez után a kapufa harmadszor, majd negyedszer is velünk volt, Nagy Ádám pedig belőtte a hatodikat is. Két fórból két gól. Megjött az ötödik kapufa is, majd Manhercz ötösből megszerezte harmadik gólját is, 2:7-nél jött a nagyszünet. Vogel Somának a statisztika szerint 4 védése volt ekkor, míg lőttek 5 kapufát a szerbek.

Ezen a napon a ráúszások is jól mentek a magyar csapatnak, harmadjára Manhercz nyerte a párharcot. A harmadik magyar emberelőnyből nem lett gól, Jansik a kapufára húzta a labdát. Igen, ez már az a kapu volt, amiben az első félidőben Vogel Soma védett. Nem kellett azonban sokat várni a következő gólra, Konarik szépen lőtte be a rövidbe a labdát a következő támadásból. Jansik Szilárd emberfórban újra húzásra kapta a labdát és másodjára már nem hibázott, 2:9. A harmadik szerb gólt egy szép emberelőnyös akció végén Drasovics lőtte. Vígvári kiállítása után jött a negyedik is, Pljevancsics. A magyar válogatott szintén egy kiállítás után válaszolt, Konarik. Remek húzás volt csapatba tenni a fiatal játékost. Az újabb emberfóros lövése ugyan nem jött be és a szerbek meg is úsztak, de Vogel óriási bravúrral védte a hosszú oldalon üresen maradó Strahinja Rasovics ziccerét. A túloldalon a védekezésben remekül teljesító Angyal Dániel talált be, 4:11-nél következett az utolsó szünet.

A záró játékrész elején Vígvári Vendel hozta el a labdát, négyből négy. A nyolcadik magyar emberelőnyös támadásból pedig megszületett az ötödik gól is, Angyal volt, aki remekül játszotta tisztára magát a kapu torkában és közelről nem hibázott. Zalánki Gergő ekkor negyedik gólpasszát osztotta ki. Szerbia ötödik góljának szerzője Angyal kiállítása után Drasovics volt. Magyar emberelőny, magyar gól, Burián Gergely második találatát jegyezte. A szerbek részéről Vucsinics, magyar oldalon Fekete Gergő lőtt újabb gólt, három és fél perccel a vége előtt 6:14 volt az állás. Sztojanovics emberelőnyből lőtt újabb gólt, de Manhercz védőjéről leválva egy remek passz után válaszolt, majd újabb emberfórból Angyal harmadik találatát szerezte.

A magyar válogatott remek játékkal 7:16-ra legyőzte Szerbiát és ha legyőzi Izraelt, csoportelsőként zár és egy pihenőnapot nyerve azonnal a negyeddöntőbe jut.

Varga Zsolt szövetségi kapitány a szlovének elleni meccs után elmondta nagyon jó a játékosok önbizalmának, hogy mindenki be tudott találni, de a mérkőzéseket a védelmek nyerik meg. Erről kérdeztük a szerb meccs után a remek védőmunkája mellett 3 gólt is szerző Angyal Dániel.

Angyal Dániel három gólja mellett védekezésben is jól teljesített, kemény párharcokat vívott. Fotó: LEN Media

„Ma azt gondolom, hogy ha nem ilyen szinten védekezünk, hiszen lőttünk 16 gólt, vagyis a támadójátékunk is extra volt, akkor is nyerhettünk volna. Elég hamar kinyitottuk a mérkőzést, két negyed után már öt góllal vezettünk. Úgy éreztem a szerbeknek kicsit el is ment a kedvük, de örülök, hogy végig hajtottunk. Nagyon jó meccset játszottunk, mindenki tud ebből komoly önbizalmat építeni” – válaszolta Angyal, akit a 7/11-es remek emberelőnyös statisztikáról is faggattunk. „Nem tudom mindent tökéletesen csináltunk-e a fóroknál, de ha nyerünk 8-9 góllal azt gondolom az magáért beszél. Rá tudtuk erőltetni a szerbekre a játékunkat és végig tudtunk dominálni. Kellenek az ilyen meccsek, hogy elhigyjük, hogy jók vagyunk. Így látjuk, hogy megéri csinálni amit megbeszélünk, mert működik. Nem lebecsülve Izraelt, de úgy gondolom megnyerjük ezt a csoportot és megyünk tovább. Lesz egy olasz-montenegrói meccs és ott majd eldől kit kaphatunk mi” – zárta a olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok magyar vízilabdázó.

Vízilabda Európa-bajnokság, D-csoport, 2. forduló:

Szerbia–Magyarország 7:16 (2:3, 0:4, 2:4, 3:5)
Split, v.: Margeta (szlovén), Zwart (holland)

Magyarország: Vogel Soma, Lévai Márton (kapusok) – Angyal Dániel 3, Manhercz Krisztián 4, Konarik Ákos 3, Nagy Ádám 1, Molnár Erik 1, Zalánki Gergő, Burián Gergely 2, Német Toni, Fekete Gergő 1, Jansik Szilárd 1, Vígvári Vendel.