SportNapló

A felvidéki és a magyar sport otthona.

Sírni csak a győztesnek szabad… és mi győztünk!

Egy ilyen idézet után pedig álljon itt még egy, kicsit átszabva: sosem hittem, hogy egy futballmezes csapatot látva valaha Bordeaux-ban elsírom magam… Bár nem egyszerű kijutni az Európa-bajnokságra a focistáknak sem, ez a szurkolókkal sincs másképp.

Nosztalgiázzunk egyet az öt évvel ezelőtti utazásomról és az osztrákok elleni nyitómeccsünkről.

Nézzük az első két nap eseményeit, a mérkőzés végéig tömören

Az utazás

Hihetetlennek tűnik, hogy már három napja indult el az utazás. A Volánbusznak hála ez sem volt zökkenőmentes. Kissé kényelmetlen ülések fogadtak minket, és már egy óra után nehéz volt kényelmes pozíciót találni. A túrát mellettem kezdő fiatalember 50 perc után megelégelte ezt és a következő benzinkútnál kiszállt. Mi azonban bírtuk és láttuk, ahogy már a magyar határt egy országgal odébb, rossz helyen próbálják átlépni a sofőrök. Láttuk, ahogy visszafordulunk, és éreztük nem az előre meghirdetett 24 óra lesz az utazás, amire vártunk. A buszozás második legjobb pillanata hajnali háromkor jött el. A helyszín egy kis francia benzinkút. A kiszolgáló úriember, mikor megtudja, hogy magyarok vagyunk ennyit mond: „Fezsencváhos”. Majd mindenkitől megkérdi aki fizet, hogy ugye a „Fezsencváhos” a kedvenc csapata? Végül megvitatjuk a csoport beosztását is, és mikor meghallja Portugália nevét meglepő módon nem a legnagyobb sztár nevét mondja ki: Ricardo Carvalho, hiszen ő a közeli Monacoban szerepel. Kisvártatva eljön a legjobb pillanat is, öt óra késéssel megérkezünk Bordeaux-ba.

A vonulás

A közös gyülekező pontra viszonylag könnyű eltalálni, bár a szűk kis utcák labirintusában egy jó kis GPS alkalmazás azért elkél. Az első zászlón, amit még egy kávézóban meglátok, a Dunaszerdahely felirat szerepel. Csomagjaim éppen lerakom útitársaim kisbuszában, átöltözök, és közben már indul is a menet a stadionhoz. A hangulat már ekkor remek és nincs ok a félelemre. Persze felborul egy-két kuka, lekerül egy-egy behajtani tilos tábla és a bokroknál már kifelé folyik a nemrég befelé haladó sör is.

Az egyik legviccesebb figura minden, az út mellett videózó franciának magyar nemzeti színeket fest az arcára, míg egy másik úriember a hölgyektől puszikat és közös fényképeket gyűjt. Az út mellett lévő autósok nagy része vidáman dudál, integet, abszolút átérzik a szurkolók hangulatát. Ezt a lelkes magyarok sörök felajánlásával hálálják meg.

A mérkőzés

Térjünk át viszont a stadion környékére és a mérkőzésre. A beléptetés viszonylag gyorsan megy, nincsenek hatalmas sorok. Kis táskát ellenőrzik, motoznak, a jegy eredetisége is megvizsgálásra kerül és máris bent van az ember. Természetesen pár perc után ismerősökbe botlok, majd mikor a szektorom felé veszem ismét az irányt néhány srác megállít: „Légyszíves! Kérdezz meg pár osztrákot nem akarnak-e cserélni, mert nekünk szembe szól a jegyünk”. Három nyugdíjas sógor pedig örül a lehetőségnek, újabb magyarokkal bővül a sárga jelzésű nézőtér. A meccs előtti hangpárbajt még nem mi nyerjük, de aztán olyan jön, amiben mindenki reménykedett. Az elején megúszunk egy kapufát, majd folyamatosan javulunk. A szurkolókról és a hangulatról pedig nem lehet mit mondani, ezt át kell élni!

A második félidő elején Böde is elmegy melegíteni és máris az ő nevét skandáljuk. Én viszont titkon reménykedem egy Szalai gólban is, mert bizony megérdemelné. Nem is kell sokat várnom, remek indítás, Szalai a tizenhatoson belül átveszi. Egy pillanatra megfagy a levegő, mert hosszúnak tűnik, de eléri és elszabadulnak az érzelmek. A magyar szurkolók reakcióival nyilván már mindenki találkozott, de mellettem egy angol pár is egymás nyakába borulva ünnepel. Ők is nekünk szurkoltak. Itt pedig sokunknál eltörik a mécses. Örömkönnyek hullnak Bordeaux-ban.

Pár perccel később gólt kapunk. Nem igazán értjük miért nem adták meg, de örülünk. A folytatásban egyre veszélyesebbek a kontrák. Bejön Priskin is, majd Stieber. A drusza a pályán és egy zseniális mozdulattal emeli át az osztrák kapust, majd jön ki éppen elénk ünnepelni. Mindenki a nyakában van, mi pedig csak üvöltünk.

A mérkőzés lefújása után Dzsudzsák vezetésével kijönnek a szurkolókhoz és megköszönik a biztatást, a csapatkapitány pedig kidobja mezét, csk-szalagját is. Óriási az ünneplés, természetesen elénekeljük a himnuszt is.

Véget nem érő ünneplés

Bő húsz perccel a meccs után érkeznek levezetni a játékosok. Még ekkor is több ezer magyar szurkoló van a nézőtéren és ünneplik a csapatot, akik ki-ki intenek, de látni rajtuk, hogy bizony teljesíteni kell, amit az edzői stáb kért, így már nem állnak meg a kemény mag előtt.

Óriási élménnyel lettünk gazdagabbak a helyszínen, de nem lehetett ez másképp a televíziók előtt sem. Kifelé menet az önkéntesek megtapsolják a magyar szurkolókat! Ez viszont egy olyan este, amikor egy csinos önkéntes lány mosolya és integetése sem okozhat akkora örömet, mint Szalai, Stieber és a magyar válogatott!

Az a csapat, aki jól játszott és nyert.

Az a csapat, akit sokan leírtak, de mi bíztunk bennük.

Az a csapat, aki legyőzte Ausztriát!

Az a csapat, aki megríkatott jó néhány szurkolót.

Köszönjük!

A cikk eredetileg 2016. június 16-án jelent meg a Bumm.sk oldalon.

Keresd további helyszíni beszámolóinkat a 2016-es Európa-bajnokságról.

7 thoughts on “Sírni csak a győztesnek szabad… és mi győztünk!

  1. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

  2. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  3. XN88 nổi bật với ba trụ cột chính: đa dạng trò chơi, bảo mật cao cấp và dịch vụ khách hàng xuất sắc. Mỗi yếu tố này được thiết kế tỉ mỉ nhằm tạo ra môi trường giải trí trực tuyến đẳng cấp, khác biệt hoàn toàn so với các nền tảng thông thường trên thị trường. TONY05-03

  4. Nhóm 4: Tập trung vào Trải nghiệm người dùng & Giao diện (20 đoạn) TONY06-22

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük