SportNapló

Életünk a sport!

Tovább menetel Európában a HC DAC

Az EHF Európa Kupa 3. fordulójában magabiztosan jutott tovább a HC DAC. A szerdahelyiek hazai pályán is legyőzték osztrák ellenfelüket.

A találkozót több díszvendég is megtekintette, ott volt a lelátón többek között a junior világbajnok, Lakatos Rita. A magyar felnőtt válogatottban is többször szereplő irányító a szerdahelyi utánpótlásban kezdte pályafutását.

Az utóbbi meccseken már megszokhattuk, hogy remek hangulat uralkodik a szerdahelyi sportcsarnokban. Most talán még egy lapáttal rátettek a drukkerek, akik a DAC-Szenice győztes focimeccsel hangoltak a kézilabdára. Az első perctől zúgott a csarnokban a „Mindenki itt van, mindenki tapsol, mindenki DAC-nak szurkol” és a többi megszokott rigmus.

A megszokott kezdőhöz képest változtatott egy-két helyen Debre Viktor. A kapuban Oguntoye Viktória kezdett. Előtte pedig a Juhos Kata, Élő Beatrix, Rajnohová Erika, Sári Barbara, Hudák Emma, Pénzes Mónika hatos játszott támadásban, védekezésben pedig Bugár Cintia érkezett Sári helyére.

A találkozó első két gólját Hudák szerezte, majd Élő üres kapuba lőtte a harmadikat. A hetedik percben a saját nevelésű Pénzes gólja után már 5-1-et mutatott az eredményjelző, majd Oguntoye Viktória is lőtt egyet a kapuból. A Stockerau gyorsan ráfizetett, hogy támadásban egy plusz mezőnyjátékost küldtek be kapusuk helyett. Időt is kért az edzőjük.

A 17. percben már 12-4-re vezetett a hazai csapat. A vendégek sem támadásban, sem védekezésben nem tudták felvenni a versenyt ellenfelükkel. A kapuban Oguntoye is hozzátette a magáét, többek között büntetőt is védett. Irányítóban Mészáros Réka váltotta Rajnohovát. A DAC pedig szinte minden helyzetből gólt szerzett, Bugár egy lerohanás végén lőtte meg első gólját.

Balátlövőben Hudák helyére Némethová Natália érkezett a félidő utolsó 8 percére. Ekkor már tíz gól volt a két csapat között. A szünetig tovább nőtt a különbség, 20-8-nál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben a kapuban Magera Noémi lépett parkettre. Az első hazai gólt pedig emberhátrányban Némethová lőtte. Beállóba Demeter Virág Orsolya érkezett, a 22. sárga-kék gólt pedig Hudák szerezte. Így állt vissza a tizenkettes különbség. Az osztrákok megnyitották védekezésüket, így több helye maradt az egy-egbeny erős hazai játékosoknak.

Némethová újabb gólja és Pénzes találata után már 24-10 volt az állás. A vendégek egy újabb hetest rontottak. Magera szemmel tolta kapufára a büntetőt. A 45. percben 28-13 állt az eredményjelzőn. Debre Viktor most is lehetőséget adott mindhárom kapusának, így Oláh Bella is beállt a félidő második felében. Gyorsan védett is egy hetest, ha már megkapta a bizalmat.

Sári büntetőből és a jobbszélső helyéről is betalált, a csallóközi csapat pedig már 31-15-re vezetett bő hat perccel a vége előtt. Ahogy azt már az utóbbi hetekben megszokhattuk a végén már csak a különbség volt kérdés. Végül 36-18-ra nyert a Dunaszerdahely, úgy, hogy a Bízik testvéreket az egész meccs során pihentette a hazaiak szakmai stábja.

Az ausztriai 24-33-as győzelem után összesítésben 69-42-el ejtette ki a Stockerau csapatát a HC DAC Dunaszerdahely. Szép volt, csajok!

EHF Európa-kupa 3. forduló, visszavágó:

HC DAC Dunaszerdahely-UHC Stockerau 36-18 (20-8)
Dunaszerdahely, v.: Kulović, Skaljić (bosnyákok)

HC DAC: Oguntoye Viktória 1 – Juhos Kata 5, Élő Beatrix 8 (4), Rajnohová Erika 1, Sári Barbara 6 (1), Hudák Emma 3, Pénzes Mónika 4. Cserék: Magera Noémi, Oláh Bella (kapus), Bugár Cintia 2, Mészáros Réka 1, Némethová Natália 3, Demeter Virág Orsolya, Jagodič Melani 2