Életünk a sport!

Nem a jó védekezésről szólt a magyar-szlovák vb-meccs

Fotó: twitter.com/ihf_info

A női kézilabda-világbajnokság E-csoportjában Magyarország Szlovákia ellen kezdte meg a szereplést. Utóbbi válogatottban is találtunk azonban több magyar játékost.

A magyar válogatottból az utolsó pillanatban esett ki Schatzl Nadine. A balszélső koronavírustesztje pozitív lett, így a helyére Spanyolországba utazott Fodor Csenge. Nem volt ott még a magyar keretben Szöllősi-Zácsik Szandra, aki sérülés miatt csak szerdán csatlakozott társaihoz, de egyelőre nem vetette be őt Golovin Vlagyimir. A vendégeknél Bízik Boglárka és Réka, Lancz Barbora valamint a kapuban Oguntoye Viktória is kezdett a felvidéki magyarok közül.

Potyogtak a gólok az elején, a magyaroknál Háfra Noémi kezdett jól, a másik oldalon pedig Lancz Barbora és Bízik Réka is betalált, de a beálló, Trunková vitte hátán a csapatot. A 7. perc elején 5-5 volt az állás.

Vámos Petráék gyorsan fejezték be támadásaikat, egy-egy szlovák lövés után volt, hogy 10 másodperc sem telt el egy magyar gólig. Hiába nyújtották jó teljesítmény támadásban Vámosék, ha védekezésben nem volt ellenfelük Szlovákia beállós játéka ellen. A 15. percben Bízik Réka egyenlített ismét, majd Rebičová góljával a vezetést is átvették. Pedig Pavol Streicher szövetségi kapitány nem is vetette be egyik legjobbját, a sérülésből lábadozó Simona Szarkovát.

Gyorsan sikerült fordítaniuk Klujberéknek. Ez után beállóban cseréltek a szlovákok, Hudák Emma váltotta Trunkovát, így pályára került az ötödik magyar is náluk. A 28. percben Golovin 14-14-nél kért időt. Ez után gyorsan betalált Tóth Eszter és Háfra is, majd Bízik Réka hetesből válaszolt. Bajčiová gólja után, 16-16-nál ért véget a félidő.

A szünet után a szlovákok újra jól kezdtek, de néhány percet követően javult Magyarország védekezése és 21-18-ra sikerült is meglógni. Streicher azonnal időt is kért. Ezt viszont Vámos és Lukács Viktória gólja követte, tovább nőtt az előny. Ez köszönhető volt Szikora Melinda védéseinek is. A játékrész felénél állandósult a 4-5 gólos magyar előny.

A hajrában pályára lépett Fodor Csenge is, aki szó szerint az utolsó utáni pillanatban csatlakozott a válogatotthoz. A másik szélen Kovács Anett is lehetőséget kapott és gyorsan gólt is lőtt, 31-25. A fiatalok közül végül Albek Annát is beküldte a magyar szakmai stáb, aki egy pazar átlövésgóllal tette emlékezetessé első válogatott tétmeccsét.

Az utolsó percekben csak a gólkülönbség volt kérdéses, 35-29 lett a végeredmény. A magyar válogatott védekezésén van még mit javítani. A meccs legjobbja a hét gólig jutó Háfra Noémi lett, a túloldalon viszont Bízik Réka nyolcat lőtt.

Kézilabda világbajnokság, E-csoport, 1. forduló:

Magyarország-Szlovákia 35-29 (16-16)
Llíria, v.: Christiansen Karina, Hansen Line (dánok)

Magyar gólszerzők: Háfra Noémi 7, Klujber Katrin 7 (2), Vámos Petra 5, Bordás Réka 3, Márton Gréta 3, Tóth Eszter 3, Kovács Anett 2, Kácsor Gréta 2, Szabó Laura 1, Lukács Viktória 1, Albek Anna 1
Szlovákiai gólszerzők: Bízik Réka 8 (4), Nikoleta Trúnková 7, Lancz Barbora 6, Vladimira Bajčiová 3, Marianna Rebičová 2, Karin Bujnochová 2, Adriana Holejová 1

Hetesek: 2/2 ill. 4/4
Kiállítások: 4 ill. 6 perc