Életünk a sport!

Siklósi Gergelyé a második magyar érem

Siklósi Gergely, miután legyőzte az olasz Andrea Santarellit az elődöntőben. MTI/Illyés Tibor

A magyar párbajtőröző világranglista-vezetőként, világbajnoki címvédőként kezdte meg szereplését a 2020-ról 2021-re halasztott olimpián. Siklósi Gergely volt az elsőszámú kiemelt Tokióban.

A Budapesti Honvéd Sportegyesület (BHSE) 23 éves vívója Csao Tung ellen kezdett. A 33. helyen ragsorolt kínai ugyan 0-1-re és 1-2-re is vezetett, nem tudta komolyan megszorongatni ellenfelét. Siklósi 15-9-re győzött.

A második fordulóban egy szintén kínai versenyzőt legyőző vívó, a marokkói Elkord Houssam következett. Magabiztos 4-1-es kezdés után a 2019-ben Budapesten, hazai közönség előtt világbajnoki címet szerző sportoló kissé kiengedett, ellenfele pedig 6-6-nál kiegyenlített, 11-12-nél pedig a vezetést is átvette. Elkord feltámadása után viszont három magyar tus következett és végül 15-13-as végeredménnyel ért véget az asszó.

Siklósi Gergely a győztes elődöntő után. Fotó: MTI/Illyés Tibor
Visszavágott 2016-ért

A következő ellenfél a címvédő Park Sangyoung volt. A koreai 2016-ban egy emlékezetes fináléban, 14-10-ről fordítva győzte le Imre Gézát. Siklósi Gergelynek sikerült revansot vennie honfitársáért. A jó magyar kezdés után Park átvette a vezetést, de 8-10 után fordult a kocka. A BHSE versenyzője végül 15-12-re nyert.

A Magyar Honvédség Sportszázadának tagja az elődöntőben az Európa-bajnoki-ezüst- és világbajnoki bronzérmes Andrea Santarellivel vívott. Az ötödik kiemelt olasz egyszer sem vezetett az asszó során, amikor ki tudott egyenlíteni, a Honvédség őrmestere rendre összekapta magát. Siklósi 15-10-el jutott a döntőbe.

A magyar párbajtőröző ellenfele a francia Cannone Romain volt, aki a harmadik kiemelt Igor Reizlint múlta felül a legjobb négy között. A nap folyamán az említett ukrán mellett egy venezuelai (10. kiemelt), egy holland (7. kiemelt) és egy orosz (2. kiemelt) ellenfelet győzött le. A 23. helyen ragsorolt versenyzőnek a világversenyekről nem volt eddig komoly eredménye, csupán egy-egy világkupán villant meg.

A finálé

A bevonulás utáni másodpercekben úgy tűnt, hogy Cannone idegesebb a két sportoló közül. Az eredményjelzővel akadtak technikai problémák, így késve indult a döntő. A két vívó percekig várakozott a páston.

A francia két magabiztos tussal kezdett, de Siklósi egy szép támadással válaszolt. 2-4 után az első három perc végére a magyar párbajtőröző ki tudott egyenlíteni, 4-4.

A nézőtéren a magyar sportvezetők és a belógó sportolók egy “Gyerünk, Geri!” kiáltással biztatták a folytatás elején Siklósi Gergelyt. 6-5-nél először volt az előny nálunk. Cannone gyorsan egyenlített, majd öt tussal elhúzott. A második harmad végén 14-9 volt az állás.

A következő tust ugyan siklósi szúrta, a francia viszont egy egylámpással eldöntötte az olimpiai aranyérem sorsát. Cannone 15-10-re múlta felül magyar ellenfelét.

Siklósi Gergely a magyar olimpiai csapat második érmét szerezte. Szilágyi Áron aranya után egy ezüstéremmel bővült a magyar kollekció.

Az olimpiai hírei  Kövess minket Instagramon is!