Felvidékiekkel készül a vb-re a szlovák és a magyar válogatott

Fotó: facebook.com/SlovakHandballFederation
A szlovák és a magyar női kézilabda-válogatott egy csoportban küzd majd a továbbjutásért Spanyolországban a 25. világbajnokságon.
Szlovákia november 22-én kezdi meg felkészülésének utolsó szakaszát a december 2-án kezdődő vb-re. A jelenlegi bővebb, 25 fős névsor november 15-én tovább szűkülhet és válhat véglegessé. A 18 fős keret november 25-én utazik majd Spanyolországba, ahol a házigazda, valamint Németország és Lengyelország részvételével egy felkészülési tornán vesz majd részt.
Jelenleg a játékosok között többen vannak akik a közelmúltban sérüléssel bajlódtak, de az elmúlt napokban már lehetőséget kaptak a visszatérésre. A HC DAC játékosai közül a kapus Oguntoye Viktória, az iránytó Erika Rajnohová és az átlövő Németh Natália is ebben a cipőben jár. Szintén a sárga-kékek kézilabdázója Kristína Pastorková, akinek a visszatérésére egyelőre nem került sor, de neve szerepel a keretben. Az említetteken kívül ott van még a csapatban Bízik Réka, Hudák Emma és Pénzes Mónika is, továbbá Bízik Boglárka, aki szintén kisebb sérüléssel bajlódik. Rajtuk kívül magyar hölgy még a csapatban Lancz Barbora, aki Mosonmagyaróváron kézilabdázik.
A szlovák női kézilabda-válogatott bő kerete:
Kapusok: Adriana Medveďová (MGA Fivers Wien), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin), Oguntoye Viktória (HC DAC Dunaszerdahely), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Beállók: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunaszerdahely)
Szélsők: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (MŠK Iuventa Michalovce), Bízik Réka, Pénzes Mónika (HC DAC Dunaszerdahely), Katarína Pócsíková, Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)
Átlövők, irányítók: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball), Simona Szarková (Siófok KC), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová, Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Hudák Anette Emma, Boglárka Bízik, Erika Rajnohová, Natália Némethová (HC DAC Dunaszerdahely)
A magyar nemzeti csapatban sajnos csak egy felvidéki játékost találunk. Lakatos Ritára nem számít a szövetségi kapitány, ott van viszont az imelyi Szöllősi-Zácsik Szandra. „Huszonegy játékos tagja a keretnek, közülük tizennyolcan utaznak majd a Franciaország elleni felkészülési mérkőzésekre és a világbajnokságra” – mondta el Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a Magyar Kézilabda Szövetség honlapján. „Az eddigi két összetartás alapján a listán szereplő játékosokban gondolkozunk, Albek Annával pedig hosszú távon szeretnénk számolni, így a jobbátlövők között negyedikként ő is szerepel a névsorban.„
A magyar női kézilabda-válogatott bő kerete:
Kapusok: Bíró Blanka (Ferencváros), Janurik Kinga (Ferencváros), Szikora Melinda (Bietigheim, német)
Jobbszélsők: Kovács Anett (Ferencváros), Lukács Viktória (Győr), Töpfner Alexandra (Alba Fehérvár)
Jobbátlövők: Albek Anna (Metzingen, német), Klujber Katrin (Ferencváros), Planéta Szimonetta (Debrecen), Tomori Zsuzsanna (Vipers Kristiansand, norvég)
Irányítók: Tóth Eszter (Mosonmagyaróvár), Vámos Petra (Debrecen)
Beállók: Bordás Réka (Debrecen), Szabó Laura (MTK), Tóvizi Petra (Debrecen)
Balátlövők: Háfra Noémi (Győr), Kácsor Gréta (Vác), Szöllősi-Zácsik Szandra (Ferencváros)
Balszélsők: Fodor Csenge (Győr), Márton Gréta (Ferencváros), Schatzl Nadine (Győr)
A magyar válogatott november 22-én találkozik újra, majd november 26-án és 28-án Párizsban az olimpiai bajnok Franciaország ellen játszik felkészülési mérkőzéseket a spanyolországi világbajnokság előtt.
Női kézilabda világbajnokság, Spanyolország, 2021. december 2-19.
Csoportbeosztás:
A-csoport (Granollers): Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B-csoport (Llíria): Orosz Kézilabda-szövetség, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C-csoport (Castelló): Norvégia, Románia, Kazahsztán, Irán
D-csoport (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán
E-csoport (Llíria): Németország, Magyarország, Csehország, Szlovákia
F-csoport (Granollers): Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó
G-csoport (Castelló): Horvátország, Japán, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 3. számú továbbjutója
H-csoport (Torrevieja): Spanyolország, Ausztria, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, Kína
A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.